Zalety ćwiczeń

Ruch to przyjemność

Naukowcy udowodnili, że wysiłek fizyczny powoduje wydzielanie się endorfiny (tzw. hormon szczęścia). Czyli ruch może dać nam takie samo szczęście jak zjedzenie kawałka czekolady czy śmiech. Warto zaznaczyć, że każdy z nas jest inny i inne aktywności fizyczne dają mu satysfakcje. Każda forma ćwiczeń ma inne zalety. Aby zacząć, wystarczą przede wszystkim odpowiedni strój, buty, butelka wody i dobre chęci.

Trening siłowy

Ćwiczenia siłowe są najlepszym sposobem, aby zbudować mięśnie i spalić tłuszcz. Trening siłowy można przeprowadzić w domu lub na siłowni, z własnym ciężarem ciała lub z ciężarami. Do przysiadów, pompek, brzuszków i podnoszenia hantli potrzebne jest miejsce. Regularne treningi przynajmniej 2–3 razy w tygodniu pomogą zbudować mięśnie, spalić tłuszcz i poprawić humor.

Bieganie

Bieganie jak inne ćwiczenia cardio zwiększają naszą wytrzymałość, jednak nie spalają tłuszczu i nie budują mięśni tak efektywnie jak ćwiczenia siłowe. Mimo wszystko, jeżeli preferujesz bieganie, zwiększysz swoją wytrzymałość i poprawisz sobie humor regularnym bieganiem o dowolnej porze dnia na ulubionej trasie lub na bieżni.

Spacer

Spacerowanie jest bardzo podobną aktywnością do biegania, ale powoduje mniejszy wysiłek fizyczny i jest mniejszym obciążeniem dla stawów. Codzienne spacery mogą poprawić humor i zachęcić ludzi do dalszych, intensywniejszych aktywności ruchowych.

Joga

Joga jest znana przede wszystkim z zwiększania elastyczności ciała, jednak niewiele osób wie, że może także pomóc wzmocnić mięśnie. Matę można rozłożyć rano, wieczorem czy podczas przerwy w pracy nawet na 15 minut. Regularne praktyki jogi pomogą uelastycznić ciało, wzmocnić mięśnie, wyciszyć i poprawić humor.