Trening rano czy wieczorem?

Ruch to zdrowie- to stwierdzenie nie ulega wątpliwości. Regularne ćwiczenia pozytywnie wpływają nie tylko na kondycję, ale również na przebieg całej doby. Pozostaje pytanie- kiedy najlepiej wykonywać trening?

Poranny trening

Jeśli nie należysz do rannych ptaszków, ciężko będzie cię zmotywować do porannych ćwiczeń. Musisz jednak dostrzec ile zalet niesie za sobą ruch wczesną porą. Przede wszystkim, niektóre osoby ze względu na pracę nie mogą pozwolić sobie na wczesny trening. Dlatego właśnie w godzinach przedpołudniowych siłownie są prawie puste i możesz swobodnie poćwiczyć. Ponadto rano będziesz miał więcej energii podczas treningu, niż po całym dniu. Jeśli zaczniesz regularnie ćwiczyć, zauważysz u siebie poprawę nastroju, który będzie towarzyszył ci przez cały dzień.

Wieczorny trening

Jedną z zalet wieczornych ćwiczeń jest brak ograniczeń czasowych związanych z pracą i innymi obowiązkami. Dzięki temu możesz cieszyć się spokojniejszymi porankami, kiedy nie musisz trenować na czas. Oprócz tego, wieczorne cardio jest dobrym sposobem na wyładowanie stresu i negatywnych emocji zgromadzonych przez cały dzień. Po wysiłku z pewnością zaśniesz szybciej.