Bosu- aktywuj mięśnie i umysł

Od dłuższego czasu ze względu na obostrzenia wszystkie siłownie pozostają zamknięte. Co zrobić, jeśli pracując zdalnie cały dzień spędzasz w jednej pozycji przed komputerem? Może warto zainwestować w domową mini siłownię i rozruszać zastane kości?

Z pewnością twoje mięśnie wymagają rozciągnięcia. Nie zapominaj, że aktywność fizyczna jest bardzo istotnym elementem prawidłowej pracy umysłowej.

Oto bardzo popularny sprzęt treningowy, uważany za jeden z najpraktyczniejszych, które można posiadać w domu. Bosu to przyrząd wspomagający wiele grup mięśniowych i jest bardzo ważny dla ogólnego dobrego samopoczucia oraz smukłej sylwetki. Jego ceny wahają się około kwoty 200 złotych. Bosu składa się z gumowej półkuli przymocowanej do płaskiej platformy.

Ćwiczenia na bosu pobudzają całe ciało, aktywując nawet mięśnie głębokie, których nie używamy stąpając po stabilnym podłożu. Właśnie z tego względu, nawet zwykłe przysiady mogą mieć zbawienny wpływ na twoje zastane mięśnie i stawy. Na bosu mocno angażujemy również umysł. Utrzymanie równowagi wymaga pełnego skupienia i szybkiej reakcji w celu uniknięcia upadku. Gdy osiągniesz wprawę, do przysiadów możesz włączyć też pracę rąk z ciężarkami.