Srebro koloidalne w kosmetykach – jakie efekty zapewnia?
Dzięki swoim właściwościom, srebro znalazło zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Wykorzystuje się je w jubilerstwie, farmakologii oraz kosmetyce. Jego korzystne działanie doceniali już starożytni Rzymianie oraz Grecy. Co więcej, srebrne łyżeczki podawano dzieciom do ssania podczas epidemii dżumy. Jak teraz możemy czerpać z jego pielęgnacyjnego działania?
Srebro koloidalne – w jakich produktach je znajdziemy?
Srebro koloidalne jest składnikiem wielu produktów kosmetycznych. Znajdziemy je w żelach antybakteryjnych, mydłach, szamponach, antyperspirantach oraz środkach do demakijażu i płynach po goleniu. Z uwagi na swoją budowę molekularną, srebro może być wykorzystywane do produkcji kosmetyków mających różną postać: od żelu, przez tonik, aż po chusteczki nasączone.
Z uwagi na silne działanie srebra, należy stosować jego roztwory z umiarem. Przedawkowanie może bowiem wiązać się z przykrymi konsekwencjami – w końcu srebro jest metalem ciężkim, więc może działać toksycznie. Dostępne na rynku preparaty różnią się wielkością i liczbą cząsteczek srebra. Bezpieczne są tylko te na bazie srebra dopuszczonego do sprzedaży.
Srebro koloidalne i jego odżywcze właściwości
Przejdźmy do meritum: co sprawia, że srebro koloidalne znajduje zastosowanie w tak wielu dziedzinach? W tym artykule wielokrotnie wspominaliśmy o niezwykłych właściwościach jonów srebra. Co konkretnie mieliśmy na myśli? Srebro koloidalne ma działanie antybakteryjne, przeciwgrzybicze i bakteriobójcze. Dowiesz się o tym więcej ze strony https://www.naturamedica.pl/. Dodatkowo wspomaga regenerację i jest odpowiednie dla każdego typu cery. Łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia, a także oczyszcza i odświeża. Sprawdza się przy codziennej pielęgnacji, jak również na rany, odleżyny, ukąszenia czy oparzenia. Jest pomocne przy schorzeniach skórnych jak egzema czy łuszczyca, jak również pomaga podczas wysypki. Wielu dermatologów poleca stosowanie je na trądzik. Srebro koloidalne może też pomóc w zwalczaniu brodawek czy kurzajek.