Olej gorczycowy – stosuj go do pielęgnacji cery i włosów

Olej gorczycowy powstaje z nasion gorczycy, której zawdzięczamy również musztardę. To produkt pełen właściwości leczniczych. Może być pomocny między innymi przy schorzeniach stawów czy układu pokarmowego. Jednak na uwagę zasługuje też sposób, w jaki olej ten wpływa na urodę. W tym artykule skupimy się na odżywczym działaniu oleju gorczycowego na skórę i włosy.

Olej gorczycowy zimnotłoczony – jak wpływa na skórę?

Każdy z nas chce mieć czystą i gładką cerę. Niestety różnego rodzaju niedoskonałości, jak zmarszczki czy trądzik, często są nieuniknione. Choć nic nie zastąpi profesjonalnej porady dermatologa, warto wypróbować działanie oleju gorczycowego i włączyć go do swojej pielęgnacji. Produkt, dzięki zawartości witaminy A, może korzystnie wpłynąć na kondycję skóry. Wiele osób zauważa, że olej ogranicza widoczność wyprysków i zmniejsza ryzyko ich ponownego pojawienia się. To za sprawą działania antybakteryjnego i przeciwzapalnego. Produkt wygładza, spowalnia procesy starzenia oraz przywraca naturalny koloryt skóry. Świetnie nawilża i odżywia.

Olej gorczycowy w pielęgnacji włosów

Olej gorczycowy jest doskonałym remedium na wypadanie włosów. Nakładanie go na skórę głowy stymuluje cebulki, dzięki czemu włosy rosną szybciej i są gęstsze. Produkt dodatkowo nawilża kosmyki i sprawia, że stają się zdrowe i lśniące. Trzeba tylko pamiętać, by nie nakładać na skórę czy włosy samego oleju gorczycowego. Jest on bowiem tak silny, że powinien być wymieszany z innym olejem bazowym.

Jeśli olej gorczycowy jest tłoczony na zimno, przyniesie mnóstwo innych korzyści, o których możesz przeczytać na przykład tutaj https://sklep.olejewielkierychnowo.pl/olej-gorczycowy-tloczony-na-zimno/. Proces tłoczenia na zimno jest bezpieczny dla surowca. Nie pozbawia go właściwości ani smaku. Z kolei rafinacja czy filtracja negatywnie wpływają na nasiona gorczycy, przez co traci ona większość wartości odżywczych. Z tego powodu warto wybierać wyłącznie olej gorczycowy nierafinowany, niefiltrowany i tłoczony na zimno.