Naszyjnik z kamieniem księżycowym – źródło żeńskiej energii

Starożytni Egipcjanie wierzyli w magiczne właściwości kamieni. Również obecnie wiele osób podziela pogląd, jakoby minerały skrywały w sobie energię nie z tego świata. Co możemy powiedzieć o kamieniu księżycowym?

Kamień księżycowy – magia ukryta w minerale

Kamień księżycowy uznawany jest za źródło matczynej energii. Jest więc bezpośrednio łączony z kobietami. To klejnot, który pomaga łagodzić stres, a także przynosi ukojenie i spokój. Bardzo często przypisuje się mu też właściwości ochronne, dlatego naszyjnik z kamieniem księżycowym może służyć jako amulet. Jednak najważniejszą umiejętnością kamienia jest możliwość połączenia osoby go noszącej z mądrością Wszechświata. Klejnot wzmacnia intuicję i pozwala zachować równowagę uczuciową w momentach życia, w jakich jej najbardziej potrzebujemy. Niektórzy przypisują różne właściwości egzemplarzom o innym odcieniu. Uważa się, że kamień księżycowy w odcieniach bieli wspomaga rozwój duchowy, a w odcieniach niebieskiego pomaga w komunikacji. Z kolei klejnot o zabarwieniu szarym może wspomagać jasnowidzenie, zaś w odcieniach brzoskwiniowych – uzdrawia emocje. Temu niezwykłemu minerałowi przypisuje się także leczniczą moc. Kamień ma podobno eliminować toksyny, łagodzić dolegliwości związane z kobiecymi schorzeniami hormonalnymi oraz sprzyjać zdrowemu układowi trawiennemu.

Naszyjnik z kamieniem księżycowym – noś go tak jak lubisz

Choć wiele osób wierzy w magiczne właściwości kamienia księżycowego, znajdą się też tacy, którzy wszystko podważą. Jednakże i oni mogą nosić naszyjnik z kamieniem księżycowym, gdyż jest to świetna ozdoba – praktycznie do każdej stylizacji. Na stronie https://misarte.com.pl/pl/c/Kamien-ksiezycowy/57 możesz zobaczyć, jak prezentuje się minerał w połączeniu z eleganckimi łańcuszkami. Biżuteria z kamieniem księżycowym swój niepodważalny urok zawdzięcza nietuzinkowemu wyglądowi klejnotu. Kamień księżycowy, choć jest barwy białej lub mlecznej, ma niebieski połysk i lunarny blask, który czyni go wyjątkowym na tle innych kamieni.