Dobry krem liftingujący – kosmetyki arkana

Wybór odpowiedniego kremu do twarzy nie jest wcale taki prosty jakby się mogło wydawać. Zanim się zdecydujemy pójść do drogerii i po prostu wziąć z półki jakiś kosmetyk to ustalmy kilka faktów i przeprowadźmy rozeznanie.

Typ cery i wiek

Te dwie kwestie są najważniejsze. Bez ustalenia typu cery nie będziemy mogli wybrać odpowiedniego dla nas kremu. Wszystko przez to, ze dobre kremy nie są opisane jako uniwersalne, ponieważ ich twórcy wiedzą, że nie każda kobieta i nie każdy mężczyzna mogą używać tego samego produktu. Tak więc dostosujmy naszą cerę do jednej z siedmiu kategorii: normalna, sucha, mieszana, tłusta, wrażliwa, trądzikowa, naczynkowa. Do tego dojdzie jeszcze wiek. Sięgnijmy po kosmetyk przeznaczony do naszego progu wiekowego. To bardzo ważne, ponieważ każdy z nich ma inne stężenie substancji aktywnych.

Określ swoje potrzeby

Kolejną kwestią przy wyborze kremu będą nasze potrzeby. Ważne jest, czy chcemy zredukować zmarszczki, zwiększyć napięcie skóry, wyrównać koloryt, a może nawilżyć. Jeżeli mamy kilka potrzeb to postarajmy się znaleźć krem jak najbardziej zbliżony do naszych oczekiwań.

Krem liftingujący – co to?

Kremy tego typu mają za zadanie poprawić napięcie skóry, nadać jej sprężystości oraz jędrności. Większość kremów powinna wyrównać również koloryt skóry i zniwelować podrażnienia. Dobry krem będzie również zapobiegał pojawieniu się efektu wiotczenia. Kremy liftingujące polecane są osobą po 40-tym roku życia. Głównie dlatego, że właśnie wtedy zaczynają pojawiać się widoczne oznaki starzenia. Koniecznie trzeba pamiętać o tym, że krem liftingujący powinien być stosowany nie tylko na skórę twarzy, ale również szyję i dekolt. To właśnie w tych miejscach oznaki starzenia są bardzo mocno widoczne.

Kosmetyki arkana – odpowiedni skład

Krem liftingujący musi mieć odpowiedni skład. Muszą się w nim znajdować różne substancje działające na różne problemy skórne. Dla przykładu kosmetyki arkana posiadają w sobie: olej makadamia, olej arganowy, masło shea, olej jojoba, kwas hialuronowy, nanoplatyna, arginina, pantenol, witamina D, wyciąg z wątkrotki azjatyckiej. Każdy z tych składników ma swoje specjalne działanie. Zmiękczają, wygładzają, poprawiają napięcie skóry, redukują podrażnienia, odżywiają, zmniejszają przebarwienia, a także działają intensywnie liftingująco.

Jeżeli jesteś ciekawy działania różnych kosmetyków lub potrzebujesz porady przy ich wyborze to koniecznie sprawdź stronę https://kobiece-kosmetyki.pl/cialo. Znajdziesz tam wiele przydatnych informacji na temat produktów jak i nowinek kosmetycznych. Jedno jest pewne kosmetyki arkana posiadają niebagatelny skład i są godne polecenia.